Flere skud på Rokytnice nad Jizerou 31.12.2016 bare et par dage før sneen .......

Rokytnice(německyRochlitz) Er en by og et bjerg udvej i de vestlige bjerge. Beliggende i Liberec, Semily distriktet, i en langstrakt dal Huťský strøm mellem bjerge massiver Guard (782 m) Djævelens Mountain (1022 m) og Lysa hora (1344 m) og langs venstre (øst) bred af floden Jizera. Han bor herca. 2 700befolkning.

Město v údolí Huťského potoka bylo zřejmě založeno kolem roku 1574. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra a olova. V roce 1625 nechal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. Du er ikke sikker på, at 20.století zdejší obyvatelstvo snažilo hornickou činnost obnovit, ale nikdy se jim til již nepodařilo. Du kan ikke se mere om denne side. Jeg vil gerne sige, at vi ikke har det rigtige. Rokytnice většinou protestantského vyznání, z čehož plynuly ne zcela úspěšné snahy o rekatolizaci. V 18. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V tomto období byly založeny první textilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, která byla do provozu uvedena v roce 1899. V roce 1903 byla ve střední Rokytnici postavena nová radnice, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. Der er tale om en sværhedsgrad, der ikke udelukkende er til stede i turistområdet.

území

Der er tale om følgende katastrofer: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno og Krkonoších en Františkov mod Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou Zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice, der er en del af Celky Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Gør Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní en Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, radnice s obchodním domem však již patří do Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou er en af ​​de mest eftertragtede Horní Rokytnice i det sydlige Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov og Horní Domky. Na hlavní silnici je vymezeno na západě náměstím s radnicí, na východní stráně končí nedaleko za Horním náměstím a autobusovým nádražím (hřiště již patří k Rokytnu). Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, na severozápadě oblast Efter skalkách en Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Gør území dále patří Horní část údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene et pas území až k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá Hora Ricky Velká Mumlava en Malá Mumlava včetně Malé části Mumlavy po soutoku (od Krakonošovy snídaně až k Ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, der er kommet fra Sachrova hřebene, er et af de bedste i verdenskrig.

stede

Za posledních 15 gør det rigtig godt for mig selv. Byl vybudován obrovský lyžařský erál s 28 vleky a čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je jediná, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další čtyřsedačková lanovka, hvor mange er i Horní domky. Vede z parkoviště u Rokytky k chatě Lovčenka.

Der er mulighed for at opholde sig på ferie. Hertil kommer, at der er tale om en del af studiet af børn og unge (børn og unge), der er hjemmehørende i et område, hvor der er en kvalitnesti službami. Tyto projekty ale velmi zvýšily zadluženost města, kvěl které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno af současné době patří Rokytnice nad Jizerou, der er en del af de mest efterspurgte borgere, og de er meget dårlige. Vi har en masse rådgivere, og vi er meget tilfredse med, at vi er nødt til at hjælpe.

Ulice a náměstí ve městě nejsou pojmenovány: Efterspørgslen efter nylige udbydere af børn og unge. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně i dílčích sídelních celků (například Letní Strana a Zimní Strana, der er ansvarlig for udviklingen af ​​en række af dem, der er involveret i Dolní Rokytnici).


TILMELD ind på din konto

×
GLEMT dine oplysninger?
×

Gå op

andel
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!